Fejlesztések | Amiben segít a mozgásterápia…

Egyéni mozgásfejlesztés
Speciális gyakorlatokat állítok össze gyermekének, melyek segítségével az érésben elmaradt területek újra épülnek, így az idegrendszeri lemaradások, hiányok ledolgozhatóak.

Csoportos mozgásterápia
Csoportos mozgásfejlesztő órákon ötvözöm a már (egyéni terápiában) elsajátított mozgás és mozdulatsorok megerősítési folyamatát, biztosítom új motoros és mentális feladatok betanulását. A kisgyermekek korosztályonként, tudásszintenként kialakított csoportjaiban azok vesznek részt, akiknél (már) nincs szükség az egyéni terápia nyújtotta szoros kontrollra, folyamatos korrekcióra, illetve koruknál fogva szükségük van kortárs közösségre.

Egyéni –páros- kiscsoportos komplex képességfejlesztés
Az olvasás, írás és számolás elsajátításához szükséges részképességek gyengeségét, fejlődésbeli elmaradását mutató gyermekeknél végzem, ezt a fejlesztést, amely magában foglalja a megismerő funkciók (figyelem, emlékezet, észlelés, gondolkodás) fejlesztését is játékos formában. Diszlexia, diszkalkulia prevenció keretén belül az olvasási, illetve számolási zavar veszélyeztetettség tüneteit mutató gyermekek számára – a megelőzés céljából tartott – foglalkozásokon az érintett területek intenzív fejlesztése folyik. Mindezek alapjául szolgál a megkésett, és/vagy eltérő mozgásfejlődésű gyerekek szenzomotoros funkcióinak fejlesztése, a nagymozgások, rugalmasság, egyensúly, a mozgáskoordinációt megalapozó és fejlesztő gyakorlatok által. A szenzomotoros fejlesztés elősegíti az idegrendszer érését.

Iskola előkészítő foglalkozás
A foglalkozásokon való részvételhez előzetes szintfelmérés szükséges (komplex iskolaérettségi vizsgálat). A kognitív csoport 5-7 éves óvodások számára az iskolai kultúrtechnikák (írás-olvasás-számolás) elsajátítását megalapozó részképességek fejlesztésére kognitív területeken: észlelés, gondolkodás, finommotorika, testséma, testérzékelés, figyelem, koncentráció javítása játékos formában. Grafomotorika fejlesztése a kézügyesség, a szem-kéz koordináció fejlesztése (vonalelemek elsajátítása), az írásmozgások megalapozása céljából.

Fejlesztő Baba Torna
Primitív reflexmaradványok fejlesztésre mozgásterápia segítségével 0-tól 2 éves korig. A foglalkozásokon felmérem a primitív reflexek állapotát, meglétét vagy annak hiányát, mely alapján komplex módon építem fel a feladatokat egyénre szabva. Ha szüksége sakkor otthoni házifeladatot is kapnak a szülők a minél hatékonyabb munka érdekében. Cél a primitív reflexek megfelelő időbeli legátlása, a nagymozgás és az egyensúlyérzék fejlesztése, elősegíteni a kinesztetikus észlelést (saját mozgás érzékelése), a testséma elsajátítását a szem-kéz és a szem-láb koordinációt.

Senior Torna
50 év feletti korosztálynak szervezett preventív, a betegségek megelőzését célzó, karbantartó mozgásterápia. A senior torna egy olyan kortól és edzettségi állapottól függetlenül, bárki számára végezhető mozgásforma – tréning- mellyel megelőzhető az évek múlásával egy nagyobb eséllyel fellépő mozgásszervi illetve idegrendszeri problémák. A mozgásterápia segít az idegrendszer fitten tartásában, javítja a memóriát, az idegrendszeri állóképességet, segít az agynak formában maradni.